Łowiska

1. ŁOWISKO ''BARONIOK''

Łowi­sko ’’BARONIOK” mie­ści się we WOSZCZYCACH na ul. SUSZECKIEJ nie­da­leko trasy nr 81 Kato­wice – Wisła.

Łowi­sko komer­cyjne na tym obiek­cie zostało otwarte w marcu 2017 roku, ryby jakie możemy tam zło­wić to mię­dzy innymi Karp, Amur, Jesiotr. Łowi­sko jest poło­żone pośrodku lasu co daje nam gwa­ran­cję ciszy, spo­koju oraz spę­dze­nia czasu wyłącz­nie z naturą, jest to jedno z nie­wielu łowisk Komer­cyj­nych gdzie możemy poczuć się jak na dzi­kim zbior­niku tylko my, wędki i natura. Pikan­te­rii dodaje rów­nież fakt że woda ta ist­nieje już bar­dzo długo i tak naprawdę nikt nie wie czego możemy się spo­dzie­wać jeżeli cho­dzi o ryby, które tam pły­wały i pły­wają przed powsta­niem łowi­ska.

Łowi­sko ma powierzch­nię 6,5h, na obiek­cie jest 11 sta­no­wisk dwó­o­so­bo­wych, sta­no­wiska są roz­miesz­czone tylko z jed­nej strony łowi­ska co daje nam nie­wąt­pli­wie spory kom­fort łowie­nia, dodat­ko­wym atu­tem łowi­ska jest to że w bar­dzo bli­skiej odle­gło­ści od naszych sta­no­wisk znaj­dują się domki które oczy­wi­ście można wyna­jąć, domki te są wypo­sa­żone w aneks kuchenny oraz łazięnkę z prysz­ni­cem co daje nam moż­li­wość przy­jazdu na dłuż­szą zasiadkę.

Na łowi­sku można łowić zarówno z rzutu jak i użyć łudek lub pon­to­nów do wywozu naszych zesta­wów co daje nam dużo moż­li­wo­ści do popisu oraz prze­chy­trze­nia ryb.

Gospo­daż łowi­ska jest rów­nież węd­ka­rzem z dłu­go­let­nim doświad­cze­niem co daje nam nadzieję na super łowi­sko.

KONTAKT DO GOSPODARZA ŁOWISKA – MARIUSZ KONACKI – TEL. 501721173

2. ŁOWISKO ''STARORZEKA''

Dojazd do łowiska drogą międzynarodową nr 78 na trasie Rybnik – Chałupki. W miejscowości Olza przed mostem na rzece Odrze skręcamy w prawo, a następnie w lewo pod most. Po przejechaniu 150m – dotarłeś do celu.

Łowisko Starorzeka to karpiowe łowisko specjalne, o powierzchni 11h, znajdujące się w miejscowości Olza w województwie śląskim. Przepiękne stare dorzecze rzeki Olzy i Odry, otoczone dookoła starym drzewostanem (potężne topole, klony) tworzy niepowtarzalny urok tego miejsca.

 Zbiornik ma bardzo urozmaiconą strefę denną.Średnia głębokość wacha się od 1,5 do 2.5/3m. Stare koryto rzeki utworzyło na dnie liczne górki jak i zagłębienia, stwarzając dogodne warunki żerowania ryb.

Około 30% zbiornika to wyspy i wysepki tworzące liczne zatoki, powalone drzewa, zwisające nad wodę gałęzie oraz krzaki tworzą wręcz idealna wodę karpiową. Idealną ale nie znaczy prostą.Przepiękne karpie pełnołuskie (tak licznie występujące w tym zbiorniku), karpie królewskie jak i spora ilość amura zadowolą największych koneserów wędkarstwa karpiowego.

Duża populacja karpi w połączeniu z otaczającą przyroda, zapewnia karpiarzom emocje i klimat, którego nierzadko trzeba szukać za nasza granica. Największą złapaną rybą do tej pory jest karp pełnołuski o wadze niewiele przekraczajacej 25kg, ale to co kryje ta woda to istna tajemnica.

 Łowisko nie jest poddane zbyt dużej presji co napewno jest jego atutem dlatego z 8 dwuosobowych stanowisk udostępnianych jest tylko 6.

Ograniczenie to pozwala na maksymalne pole manewru łowiącym oraz zachowanie dzikiego charakteru łowiska. Do budowy stanowisk wykorzystane zostały jedynie naturalne materiały (drzewa oraz kora), zapewnia to komfort podczas niepogody, a jednocześnie nie zakłóca harmonii całego otoczenia. Odwiedzający nas karpiarze mogą liczyć na  fachową poradą właściciela łowiska, dbając o to ażeby każda zasiadka kończyła się sukcesem.

KONTAKT DO WŁASCICIELA ŁOWISKA - BARTOSZ CELNY - TEL. 509 970 011

 

3. ŁOWISKO ''USTROŃ''

Łowisko wędkarskie znajduje się w Ustroniu-Nierodzimiu przy trasie Skoczów - Ustroń.

Jadąc drogą(nr.81) Katowice - Wisła , w Ustroniu przed Wisłą skręcamy w prawo za fabryką mokate . Zaraz za tą fabryką jest to łowisko. Powodzenia.
Łowisko jest naturalnym zbiornikiem wodnym o powierzchni 4,65ha i zmiennej głębokości od 2 do 10m z ciekawie ukształtowanym dnem.
Dzięki wodzie utrzymanej w najwyższej klasie czystości można u nas spotkać/złowić takie ryby jak m.in. Karp, Amur, Lin, Sum, Węgorz, Jesiotr, Tołpyga, Szczupaki, Leszcze, Bolenie, Sandacze. Łowisko pierwszy raz zostało zarybione początkiem lat 30tych.
Woda w nim jest czysta , brzegi przyjazne i przystępne, a gdzieś po środku są urokliwe wyspy , przy których kręci się mnóstwo ryb . Dużych ryb jest naprawdę wiele , karpie nawet po 15 kg oraz sumy nawet po 28 kg . O ilości i wielkości ryb świadczy masa wędkarzy którzy odwiedzają to miejsce . Udogodnieniem dla wędkarzy jest możliwośc zakupienia zanęty i przynęty , od kulek proteinowych aż po białe robaki .

Dla miłośników schłodzenia się jest namiot piwny , który znajduje się przed wejściem na łowisko, więc nie zakłóca tego krajobrazu . Jeśli dobrze trafimy , to brania są tutaj naprawdę intensywne a holowanie ryby sprawia ogromną radośc . Każdy rodzaj przynęty i zanęty sprawdza się na tym łowisku. Każdy tu znajdzie coś dla siebie , i karpiarze i spinningowcy będą zadowoleni po pobycie na tym łowisku . Znajduje się tam również miejsce do grillowani więc można się wybrac całą rodzinką i przyjemnie spędzic czas.

W sezonie letnim łowisko czynne jest od 7 do 20, w dni powszednie od 6 do 20 .
Opłata za wędkowanie wynosi 15 zl od wędki na cały dzień , po godzinie 15-tej 10 zl .

KONTAKT DO WŁAŚCICIELI ŁOWISKA - 509 940 504

4. ŁOWISKO ''POD BOREM''

Łowisko wędkarskie „Pod Borem” to urokliwe i spokojne miejsce dla wytrawnych wędkarzy oraz osób zaczynających swoją przygodę z wędką. Jest to obiekt prywatny, położony w Ochabach.

Dojazd DK 81 Katowice – Wisła, zjazd z trasy na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną w Ochabach, w kierunku mostu na Wiśle, a następnie boiska piłkarskiego i OSP w Ochabach. Dalej dojazd oznaczony tablicami informacyjnymi „Gospodarstwo Rybackie – Sprzedaż Ryb – Łowisko”.

Odległość do najbliższych miast to :

6 km – Skoczów
25 km – Cieszyn
26 km – Jastrzębie – Zdrój
30 km – Bielsko – Biała
70 km – Katowice

Jest to miejsce, w którym można wypoczywać całymi rodzinami, w spokoju i ciszy, na świeżym powietrzu, przy szumie wody i w sąsiedztwie lasu. Obiekt o powierzchni 4,50 ha jest w całości ogrodzony. Łowisko stanowi akwen o powierzchni 4 ha lustra wody, zasilany wodą z górnego odcinka rzeki Wisły. Oferujemy szereg stanowisk dla wędkarzy na długości grobli około 1 km. Jest również wydzielona „dzika” część dla karpiarzy, z możliwością rozbicia namiotów i przyjazdu dla kilkudniowe zasiadki. Łowisko zarybione jest karpiem handlowym oraz dużymi okazami karpia w wadze 5 – 19 kg. Jest również amur, lin, jesiotr, sum i szczupak.
Istnieje możliwość nocnego wędkowania, imprez oraz zawodów wędkarskich, a także przyjazdu z przyczepą campingową lub namiotem. Dla gości dostępny jest parking. Obiekt jest całodobowo monitorowany, co zapewnia bezpieczeństwo. Przy łowisku znajduje się obiekt małej gastronomii oraz ławki z widokiem na staw, gdzie można wypocząć, zjeść ciepły posiłek, a w upalne dni wypić chłodne napoje. Podajemy również smażone na miejscu ryby oraz ryby świeżo wędzone, we własnej wędzarni, metodą tradycyjną .

Brzegi stawu nie są osłonięte, więc w słoneczną pogodę warto zabrać ze sobą parasol. Karpie wędrują po całym zbiorniku, gdyż łowione są na każdym stanowisku. Jednak największe okazy mają swoje rewiry i pomimo dużej ich ilości złowienie rekordowych sztuk jest wyzwaniem.

Na łowisku istnieje możliwość wynajęcia dwóch drewnianych domków oraz czterech przyczep campingowych.

Łowisko czynne jest:

W SEZONIE – 6.00 – 20.00
POZA SEZONEM – 8.00 – 20.00

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ŁOWIENIA NOCNEGO W GODZINACH 20.00 – 8.00 ORAZ CAŁODOBOWEGO

CENNIK ŁOWISKA:

DOBA -35ZŁ
NOCKA - 30ZŁ
OSOBA TOWARZYSZĄCA - 10ZŁ

KONTAKT DO WŁAŚCICIELA ŁOWISKA - 601 476 138

5. ŁOWISKO ''KARPIK''

Łowisko specjalne Karpik reaktywowane i otwarte ponownie w kwietniu 2013 roku. Zlokalizowane w Graboszycach, pomiędzy Zatorem a Wadowicami (60 km od Katowic i Krakowa).


Łowisko specjalne o powierzchni 6 ha znane już z niesłychanie walecznych i przebiegłych karpi jest wodą z całkowitym zakazem zabierania ryb. Głębokość akwenu kształtuje się od 1 do 3 metrów. Dno czyste bez większych zaczepów. Na łowisku znajduje się 12 stanowisk, które zapewniają rozbicie namiotu jak również przyjazd przyczepą kempingową/kamperem. Na łowisku są też  trzy drewniane domki, z których dwa z nich, są o wysokim standardzie (sypialnia, łazienka, WC, aneks kuchenny, ogrzewanie, TV). Na łowisku znajduje się również bezpłatny prysznic i WC.

Woda została zarybiona dużymi okazami karpia. Największe sztuki na łowisku osiągają już wagę ponad 20 kg! Woda jest systematycznie zarybiana nowymi okazami. Na łowisku można korzystać z łódek zanętowych typu RC. Natomiast nie można korzystać z pontonów.

Oprucz takich ryb jak wcześniej wspomniane karpie, w łowisku są też takie ryby jak Sum, Jesiotr, Leszcz, Karaś.

W pobliżu łowiska znajduje się hotel i restauracja Karpik, a w pobliżu drugiej restauracji (nad małym stawem) znajduje się plac zabaw dla dzieci.


- doba 60 zł (za 2 wędki), rozpoczęcie wędkowania i opuszczenie łowiska godz. 12:00,
- dniówka 30 zł, możliwa do wykupienia w dniach: niedziela od godz. 12:00 do 22:00 i od poniedziałku do czwartku od godz.         8:00-20:00 (brak możliwości rezerwacji dniówek!)
- domek duży 320zł (w cenie dwa stanowiska po dwie wędki) 
- domek średni 260zł (w cenie dwa stanowiska do wędkowania) doba trwa od godz.14:00 do 12:00
- domek mały  170zł (w cenie jedno stanowisko, dwie wędki) doba trwa od godz. 13:00 do 12:00
- dopłata do 3 wędki 10 zł (maksymalna ilość wędek 3 szt.)


REZERWACJA STANOWISKA - Recepcja Hotelu Karpik nr tel. 33 841 20 50 (w godz. 8:00–22:00 od Niedzieli do Piątku)

 

 

6. ŁOWISKO WYPOCZYNKOWE ''KICZYCE''

Łowisko wypoczynkowe to kompleks prywatnych stawów znajdujących się w miejscowości Kiczyce (Gmina Skoczów)
Jadąc wiślanką od strony Katowic należy na światłach w Ochabach skręcić w lewo a następnie za budynkiem straży pożarnej odbić w prawo (zgodnie z kierunkowskazem na Kiczyce).


Po przejechaniu nieco ponad kilometra skręcamy w lewo w ulicę Kormoranów, która prowadzi nas już pod same łowisko.Przy charakterystycznym niebieskim baraku znajduje się parking na którym należy pozostawić samochód. Tam też znajdziemy gospodarza który pobiera opłatę za łowienie.


Powierzchnia wszystkich stawów to 7,8 ha.
Cały teren jest ogrodzony a w wielu miejscach znajdują się ławki i zadaszenie.
W największym stawie jest spora ilość karpia do 3kg ale są też okazy do 15kg. Atrakcją tego stawu są jesiotry o długości do 1,5m.
Głębokość od strony parkingu to około 2m a od strony lasu 1m.
W najmniejszym stawie rybą dominującą jest lin.
Jeśli chodzi o ryby drapieżne to pływają tam szczupaki, sandacze i okonie.
Wielkim atutem łowiska jest panująca cisza i spokój.
Na dużym stawie dominuje metoda gruntowa a na małym spławikowa.
Złowione ryby można kupić lub wypuszczać.
Korzystanie z grilla, rozbijanie namiotów jest możliwe po uzgodnieniu z gospodarzem.
Gospodarze zapraszają zarówno początkujących jak i bardziej doświadczonych wędkarzy.

Obiekt czynny jest w okresie letnim w soboty i niedziele oraz święta w godz. od 7.00 do 19.00

KONTAKT Z WŁAŚCICIELAMI ŁOWISKA - 504-480-361

 

7. ŁOWISKO ''WODNA DOLINA''

Łowisko jest bardzo dogodnie umiejscowione. Jadąc drogą Katowice-Wisła w kierunku Wisły należy skręcić w prawo na światłach na wysokości Drogomyśla. Potem jeszcze ze dwa kilometry i skręcamy w lewo (będzie niewielka tablica informacyjna po lewej).W skład łowiska wchodzą trzy stawy.

Złowić można na nich: karpie ( okazy nawet 20 kg), amury, sandacze, szczupaki, okonie, sumy, liny. leszcze.  Na łowisku wyznaczone są stanowiska z ławeczkami i ławami.Nie jest wymagana aktualna karta wędkarska.Powierzchnia stawów wynosi ok 7ha.Wodna Dolina posiada bogatą faunę. Zobaczyć można czarne i białe bociany, czaple, łabędzie, różnorodne gatunki ptactwa wodnego, bobry i wiele innych zwierząt. Nie wolno palić ognisk, grillów- w pobliżu jest budynek z pokojami do wynajęcia a w nim nieźle zaopatrzony bufet (kiełbasa z grilla, piwo itp.) Dla osób korzystających z noclegów łowisko jest udostępniane codziennie w cenie noclegu.

Łowisko jest czynne przez cały tydzień w godzinach od 7.00 do 19.00

Wstęp na łowisko: opłata za każdą wędkę 8 zł (nie jest wymagana aktualna karta wędkarska)

KONTAKT Z WŁAŚCICIELAMI ŁOWISKA - 606 490 731 /  694 884 868

 

8. ŁOWISKO ''POD DĘBAMI''

Łowisko powstało 01.05.2015 jednak staw jest w posiadaniu właścicieli  od ponad 20 lat.
Staw usytułowany ok 2 km od centrum Żor (droga nr 924 kierunek Szczejkowice, Knurów)blisko drogi jednak panuje tam cisza i spokój.
Znajduje się ono przy ulicy Szczejkowickiej 13. Na mapie opisane jest jako Staw Terlakowy.

Wielkość lustra wody wynosi 1,2 hektara.
Sprzęt podstawowy(wędka spławikowa,podbierak) oraz zanenty można nabyć lub wypożyczyć u właściciela.
Na  łowisku można wędkować  7 dni w tygodniu od godz. 6.00 do godz. 20.00
Łowienie nocne co tydzień z piątku na sobotę lub z soboty na niedziele od 17:00 - 12:00 następnego dnia.
Z ryb możemy liczyć tam m.in. na Karpie, Amury, Jesiotr, Liny oraz Szczupaki.

KONTAKT Z WŁAŚCICIELAMI ŁOWISKA - 728 923 706

9. ŁOWISKO ''H2O''

Zbiornik wodny na terenie Ośrodka h2o to typowy teren po żwirowni powstałej ok. 40 lat temu. Zajmuje obszar o powierzchni 3,5 hektara. Na łowisku są dostępne trzy komfortowe stanowiska karpiowe oraz kilka miejsc tzw. spławikowych a ich usytuowanie pozwala na bezkonfliktowe obławianie połowy zbiornika.

Łowisko nie należy do łatwych i przewidywalnych. Praktycznie połowa wody jest całkowicie porośnięta moczarką, wyrastającą już z głębokości ok. 3 m, aż do powierzchni. Skutecznie utrudnia położenie zestawów i hol ryby.

Pierwsze oraz drugie stanowisko znajdujące się na południowej stronie zbiornika, z lewej strony schodów od strony boiska każde z tych stanowisk pozwala na rozbicie jednego dużego namiotu i swobodne łowienie przez dwie osoby. Można z niego obławiać zarówno głębszą część zbiornika stosunkowo czystą jak i tę porośniętą, z kilkoma czystymi oczkami i wypłyceniami. Dojazd do tego stanowiska prowadzi przez teren Ośrodka h2o i jest możliwy pod samo stanowisko.

Drugie dostępne miejsce na dłuższe biwaki to miejsce od strony północnej tzw. grobli z dojazdem poza terenem Ośrodka h2o i osobnym wejściem umożliwiającym wyładunek sprzętu bez konieczności noszenia lub wożenia go z parkingu Ośrodka. Tu dostępna jest większa część zbiornika ale bardziej zarośnięta. Na stanowisku można spokojnie rozstawić dwa duże namioty a trzy osoby będą mogły spokojnie łowić na dwa kije każdy.

Jeśli chodzi o pogłowie ryb to tak naprawdę nikt nie wie co w tej wodzie pływa. Niewątpliwie są tu wielkie amury. Kilka lat temu z tej wody dwa amury zostały oficjalnie zgłoszone do rekordu Polski – obydwa powyżej 30 kg. Są karpie o wadze około 20 kg i potężne sumy wraz z potomstwem, które często stanowią tzw przyłów.

Na terenie łowiska dostępne są toalety typu TOI-TOI.
W Ośrodku h2o istnieje możliwość zamówienia obiadów (szczegóły w recepcji tel. 33 8183086).
Istnieje możliwość wynajęcia łódki lub pontonu. 

KONTAKT Z WŁAŚCICIELEM ŁOWSKA - ROMAN KOCAJ - 786 854 600

 

 

 

 

 

 

 

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę na używanie cookie.